AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 20 Kasim 2018 Sali 10:40
İL BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLAR
ISPARTA HAVA DURUMU
ISPARTA
 
ISPARTADA HAYVANLAR İÇİN BARINAK YAPILIYOR
 
Aydoğdu, 20 bin metrekare alan üzerinde bir hayvan barınağı inşa edileceğini bildirdi.
 
 

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, Isparta'da bir köpeğin, açlıktan başka bir köpeği yediği yönündeki haberlere ilişkin, "Söz konusu haberde yer alan köpeklerin açlıktan öldüğü iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvan hakları yetkilileri, hayvanların açlıktan değil, hastalıktan öldüklerini belirtmiştir" dedi.

Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak sokaklardaki köpeklerin, kısırlaştırılarak tekrar alındığı yere bırakıldığını söyledi. Tabakhane bölgesinde çok sayıda sokak köpeği bulunduğunu ve bunlar için de belediyenin üzerine düşeni yaptığını belirten Aydoğdu, Hayvan Hakları Federasyonu Isparta Şubesi yetkilileri ile de sürekli irtibat halinde olduklarını kaydetti.

"Yaklaşık bir yıldır, anlaştığımız lokantalardan arta kalan yemekleri bu bölgedeki sokak köpeklerine düzenli olarak veriyoruz" diyen Aydoğdu, "Söz konusu haberde yer alan köpeklerin açlıktan öldüğü iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvan hakları yetkilileri, hayvanların açlıktan değil, hastalıktan öldüklerini belirtmiştir. Gittiğimizde yaralı hayvan varsa bunları da tedavi ediyoruz" diye konuştu.

Isparta'da hayvan barınağı bulunmadığını ancak bununla ilgili çalışma yaptıklarını anlatan Aydoğdu, gerekli yazışmaların tamamlanmasının ardından 20 bin metrekare alan üzerinde bir hayvan barınağı inşa edileceğini bildirdi.

 
 
01 Aralık 2013 Pazar - 09:44
9860 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com