AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 20 Kasim 2018 Sali 10:38
İL BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLAR
ISPARTA HAVA DURUMU
ISPARTA
 
Ak Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Nuri Uzaktaş
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Isparta belediye başkan adaylığı için Nuri Uzaktaş ismini açıkladı
 
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Isparta belediye başkan adaylığı için Nuri Uzaktaş ismini açıkladı. Gelin Nuri Uzaktaş'ı yakından tanıyalım

Nuri Uzaktaş kimdir ?

1966 yılında Isparta’da doğdu. İlköğretimini Onaç İlkokulunda , orta ve lise eğitimini Isparta İmam Hatip Lisesinde tamamladı.1986 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu.1992 yılında vatani görevini yaptı.1995-1998 yılları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

1998 yılında istifa ederek ticaret hayatına başladı. Metal sektöründe üretim yapan Isparta ve Antalya’da işletme sahibidir. 2006 yılında Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 28.05.2007 tarihinde Genel Merkez tarafından Ak Parti İl Başkanlığına atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Erdoğan'ın aday açıklamasından önce yaptığı konuşmadan satır başları şöyle;

-Tarih boyunca İzmir'e hizmet etmiş kahramanları rahmetle yad ediyorum. Çaka bey, Umur bey, gazeteci Hasan Tahsin, merhum Adnan Menderes başta olmak üzere İzmir'in tüm yiğitlerine, efelerine, İzmir'in şehit ve gazilerine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. 

-Selanik'ten göçüp İzmir'e yerleşen, burada Gazi Mustafa Kemal'in merhume annesi Zübeyde Hanım'ı rahmet ve hürmetle yad ediyorum. 

-Bugün burada İzmir'le birlikte 12 ilimizin daha adayını açıklıyoruz. Aydın'ı selamlıyorum. Manisa'ya, Denizli'ye, Uşak'a, Kars'a, Tunceli'ye, Burdur'a, Isparta'ya, Kilis'e, Karaman'a, Osmaniye'ye selamlarımı ve sevgilerimi gönderiyorum. İlçeleri daha sonra hep bir arada yapacağız. 

-Bugün itibariyle artık 80 vilayetimizin adayını belirlemiş ve açıklamış olacağız. Geriye sadece Antalya kalıyor. 

-Cumartesi günü de Antalya'yı açıklıyor, 81 ilimizi açıklamış şekilde artık 30 Mart'a doğru emin adımlarla ilerliyoruz. AK Parti teşkilatının çok değerli mensupları. Bugün İzmir'de bir milat yaşıyoruz. 

-İzmir'i tarihteki o güzel günlerine şanlı günlerine kavuşturacak, ayağa kaldıracak süreci bugün burada başlatıyoruz.

-İzmir demokrasi tarihimizde her zaman müstesna bir yere sahip oldu.

-Yakın tarihimizde tek parti döneminde CHP yönetimine karşı en anlamlı itirazları dile getirmiş bir şehirdir.  Baskıya zulme boyun eğmemiştir.
-İzmir özgürlük ve demokrasi istiyordu. Tek parti CHP zulmünden kurtulmak istiyordu.
-İzmir CHP'den çok çekti. Gerçekler ortadayken İzmir inanıyorum ki CHP demeyecek. Gerçek vizyonuna ulaşacaktır.
-30 Mart çok önemli, durmak yok yola devam. Kapı kapı dolaşacağız.

-İzmir artık 'Yeter' diyor. Biz buna ilave olarak 'Yewter söz de karar da milletin' diyoruz.
-İzmir, iddiası, hedefi olan bir şehirdir. İzmir tüm dünyada marka olmayı hakeden ve tanınmayı hakeden bir vizyon şehridir.
-Biz belediyecelikten geldik. Biz belediyeciliği biliyoruz. Bu bizim sanatımız. Bunu icra edeceğiz. 

-İzmir'in büyük düşünmeye, büyük hedefler belirleyip atılım yapmaya ihtiyacı var.
-İzmir'e hiç AK Parti eli değmedi. Buraya bir kongre merkezi dahi yapamadılar.
-Bayrağmızın dışında ikinci bir ülke bayrağı bu ülkeye kimse dayatamaz.
-Belii bir bölgenin değil 780 bin kilometrekarenin partisiyiz. Hizmetimizin gitmediği yer yok bu ülkede.
-Şu anda Hakkari'ye havaalanı yapıyoruz. Terör örgütü orada çalışanları engelliyor. Tüm engellemelere rağmen Yüksekova'ya havaalanını bitireceğiz.
-Kimlik politikalarını biz yıktık. Asimilasyona bir hayır dedik.
-Tek millet tek bayrak tek vatan, Rabia dedik. Doğu, Batı, Kuzey, Güney ayırımı yapanlara fırsat vermedik.

İZMİR ADAYIMIZ BİNALİ YILDIRIM

-İzmir'de adayımız Binali Yıldırım dedik ve yola öyle çıkıyoruz.

-İnşallah yatırımlarımızla İzmir çok farklı bir yere kavuşacaktır.

-Millet ve milliyetçilik kimsenin ipoteği altında değildir. Cumhuriyet kimsenin tapulu malı değildir. Ancak insanın milleti için hizmet ve eser üretmesiyle somut hale gelirler. Milliyetçilik ve cumhuriyetçilik Türkiye'yi içine kapatmak demek değil, Türkiye'yi büyütmektir. 

-Türkiye AK Parti iktidarları döneminde 11 yıl içinde milli geirini 3 kattan fazla arttırdı. Milleti seven biziz. Milliyetçi de biziz. Yani 1 milyon dolar için, batı kapılarında dolaşıp eli boş dönen iktidarlar varken, şimdi alan değil, veren el olan bir Türkiye var. Bu hale geldik.

-Ülkenin milli bankasıdır Merkez Bankası. MB'nin kasasında biz göreve geldiğimizde 27 buçuk milyar dolar vardı. Şimdi tarihi bir rekor kırdık. MB'nin döviz rezervi dün itibariyle 135 milyar 637 milyon dolara ulaştı. Kim halkını daha çok seviyor? Elbette biz.
-Türkiye hizmet bekliyor, efendilik değil..

 
 
14 Aralık 2013 Cumartesi - 21:29
8555 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com